• info@newarderi.com

Deri Ceket İmalatı

%100 Deri Ceket İmalatı

%100 deri ceket üretimi yapan NEWAR, sunduğu malzeme ve işçilik kalitesi ile de deri tutkunlarının vazgeçilmez markalarından biri haline gelmeyi başaran önemli markalardan biridir. Deri sektöründeki yeri sağlamlaştıran marka, erkek ve kadın deri ceket modelleri ile şıklık ve kaliteyi marka güvencesiyle almak isteyenlere hitap ediyor.

Geleneksel Usullerden Modern Görünüme %100 Deri Ceket İmalatı

Gerek kadın ve gerekse erkek deri ceket modelleri ile beğeni toplayan marka, geleneksel yöntemlerle modern görünüme sahip %100 gerçek deri ceket üretimi ile dikkat çekiyor. Markanın piyasada en fazla tercih edilen isimlerden biri olmasının temel nedenleri ürün ve işçilik kalitesinin yanı sıra, özgün tasarıma ve üretime önem vermesidir.

Deri tabaklama yöntemiyle sektörün en iyi ustalarını istihdam ederek işleyen NEWAR deri, modern moda çizgisinin deri sektöründeki öncüleri arasında yer alıyor. Giyim tarzına uygun sepileme yöntemleri ile ustalıkla işlenen hakiki deriler, bakteri oluşumunu önleyecek uygulamalar ile son halini almaktadır.

%100 Hakiki Deri Ceketlerin Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde deri ürünlerin kalitesi ve uzun ömürlü nedeniyle kısa vadede alternatiflerine göre pahalı bulunduğu bir gerçektir. Oysaki uzun vadede hesaplandığında kullanım ömrü alternatif malzemelerle üretilen ceketlere göre kıyaslanamayacak kadar uzundur.

Uzun ömürlü olmasının yanı sıra darbe almadığı sürece niteliklerini kaybetmeyen ürünler olması, deri ceket modelleri fiyatlarının diğer seçeneklere göre ucuz olmasına etki etmektedir.

Kısa vadedeki fiyatları nedeniyle maalesef ki deri ceket modellerinin sahte veya suni deri üretimleri de sıklıkla karşılaşılan sorunlardan biridir. Bu yüzden %100 gerçek deri özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, alışverişlerinizde sizi yanılgıya düşmekten kurtaracaktır.

Gerçek derinin özellikleri kullanılan hayvan derisinin özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir. Fakat hakiki derilerin tamamının yüzeyi dokusal olduğundan, ufak incelemeler ile aradaki farkı daha rahat anlayabilirsiniz.

Gerçek derilerin en önemli özelliği alacağınız kokulardan biridir. Kendine has kokuya sahip olup olmadığı dikkat edilecek özelliklerden biriyken, yüzeylerinin girintili çıkıntılı olmasına da dikkat edilmelidir. Gerçek deriler organik ürünler olması nedeniyle yüzeylerine bakıldığında girinti ve çıkıntılar daha yaygın olarak görülür. Üzeri çeşitli işlemler ile kapatılmış olsa da küçük gözenekler, hakiki deri ceketleri anlamanın püf noktaları arasındadır.

Suni deriler ile kıyaslandığında ise gerçek derilerin daha yumuşak katlanabilir özelliklere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Suni deriler ise poliüretan ve PVC malzemelerle imal edilmektedir.

Bir ürünün gerçek deri olup olmadığını anlamanın en önemli yollarından biri ateşle temas olsa da, bu pahalı ve kaliteli bir ürün için tehlikeli testlerden biri olacaktır. Hakiki deriler suni ürünler gibi kısa süreli ısı teması sonrasında yanmaz ve eğrilmezler. Ayrıca yayılan kokuda kimyasal ağırlığının fazla olması, ürünün suni deri olduğunu gösteren işaretlerden biridir.

Suni derilerin yüzeyleri daha pürüzsüz ve kalınlıkları ise stabildir. Hakiki deriler ise daha girintili çıkıntılı olmakla birlikte, ürünün farklı yerlerinde kalınlık farklılıkları az da olsa bulunmaktadır. Bu farklılık ürünün malzeme ve işçilik kalitesizliğinden değil, tam aksine doğallığından kaynaklıdır. Diğer yandan suni derilerde dikiş izleri fazla belli olmayabilir. Gerçek deri ürünlerdeki dikiş izleri tam simetrik olmadığı gibi, izler daha da bellidir.

Hakiki deri ceketler katlanıp açıldıklarında iz bırakmazlar. Suni deriler ise gerçek deri ürünlere göre daha fazla iz bırakırlar. Bu gibi yöntemlerle hakiki deri ceketler daha net anlaşılırken, bir mağazadan ürün alırken etiket bilgilerine de dikkat etmek faydalı olacaktır.

Bloglar