• info@newarderi.com

Deri Ceket Nasıl Yıkanır?

Deri ceketlerin çıkmayan lekelere maruz kalması ve uzun süre içerisinde kirlenmeleri nedeni ile ürün sahipleri deri ceket nasıl yıkanır? Sorusuna sıklıkla cevap arıyorlar.

Deri ceketin deforme olmaması ve uzun ömürlü korunması için doğru şekilde temizlenmesi büyük önem taşıyor. Yanlış temizlik uygulamalarının ceketin doğal görünümünü bozması ve daha ağır sonuçlar vererek kullanılamaz hale getirmeleri mümkündür. Bu yüzden deri ceket temizliği doğru yöntemler ve temizlik malzemeleri kullanılarak yapılmalıdır.

Deri Ceket Yıkanır mı?

Öncelikle deri ceket yıkanır mı? Sorusuna cevap verecek olursak, belirli kurallar çerçevesinde mecburiyet varsa ürünün yıkanması söz konusu olabilir. Şayet hiçbir şekilde yıkama dışında çıkmayacak lekelere maruz kaldıysanız, ürünün yıkanmasını elle yapmak ve aşırı kimyasal malzemeler kullanmaktan uzak durmak gerekir.

Ceketi yıkarken kullanılacak suyun aşırı sıcak olmasından kaçınmakta, deri ceket temizliğinin püf noktaları arasındadır. Özellikle zor çıkan lekeler için ürünün kaynar suda bekletilmesi, ceketin kullanılamaz hale gelmesine neden olur.

Suda elle yıkama işleminin hızlı ve kısa sürede gerçekleşmesi deri ceket temizliğinde önemlidir. Aynı zamanda ceket yüzeyine zarar verebilecek sert uygulamalardan kaçınmak da gerekiyor.

Deri Ceket Nasıl Yıkanır?

Deri ceketi yıkarken kesinlikle ılık su kullanmak gerekir. Doğrudan sabun ya da temizlik malzemesini ceketin yüzeyine uygulamaktan kaçının. Suyu sabun ile köpürttükten sonra ceketi suyun içerisine alarak, kısa bir süre lekeli bölgeleri çitileyerek işleme sürdürebilirsiniz.

Deri Ceket Çamaşır Makinesinde Yıkanır mı?

Deri ceketleri çamaşır makinesinde yıkamak son derece yanlış bir temizleme yöntemidir.

Ceket yüzeyinin kalıcı kırışıklıklara ve hasarlara maruz kalması mümkün olabilir. Bu yüzden mümkün olduğu kadar yıkamaktan uzak durmak veya yıkama zorunluluğu doğmuşsa işlemi elle kısa sürede gerçekleştirmek daha doğru bir yöntemdir.

 

Bloglar