• info@newarderi.com
Deri Ceket Üretimi

Deri Ceket Üretimi

ÜRETİM SÜRECİMİZ

Her NEWAR deri ceketi, Duayen modacı CEM KEREM tarafından tasarlanır, Osmanlı döneminden beri uygulanan geleneksel yöntemlerle usta ellerde kesilir, en iyi zanaatkârlar tarafından dikilir ve el yapımı olarak siz değerli müşterilerimize sunulur.

Ürünlerimizi yapmak için kullanılan beceriler nesiller boyunca geliştirilmiştir.

Bu sürecin her aşamasını gururla sunuyoruz...

 

Aşama 1: Kaynak Bulma

Ürünlerimizde genel olarak ÜST KALİTE deri çalışmayı hedeflemekteyiz. Özellikle dikkat ettiğimiz konu Kaserojen madde içermeyen ve geri dönüşüme uygun materyeller tercih etmekteyiz.

 Aşama 2: Çevreye Duyarlı Deri Tabaklama

Kendi tabakhanelerinde gerçekleştirilen tabaklama işlemi tamamen krom içermez ve katı kirlilik yönetmeliklerine uygundur.

Makina parkurlarında, ülkemizin çeşitli bölgelerinden temin edilen birinci kalite kuzu derileri modern teknoloji ve kimyasallarla işleme tabi tutarak kaliteden ödün vermeden kürk üretimi yapılmaktadır. 

Aşama 3: Etkili Kesme

Tabaklanmış deriler, Osmanlı döneminden beri uygulanan geleneksel yöntemlerle bıçak kullanılarak NEWAR ailesinin usta elleri tarafından kesilir.

İsrafı en aza indirmek için, fermuar çekiciler gibi daha küçük parçalar yapmak için kesikler kullanılır veya bağlı deri yapmak için geri dönüştürülür. 

Aşama 4: Nakış

Dikişten önce ilgili deri kesimi üzerine talep edilmesi halinde harfler, sayılar veya seçilen bir logo işlenir.
Sipariş üzerine üretim sürecimiz sayesinde NEWAR deri ceketler, herhangi bir görüntü, yazı tipi yüzü veya iplik rengiyle kişiselleştirebilen dünya çapında birkaç deri şirketinden biridir.

Aşama 5: Yapıştırma, Birleştirme ve Donanım

Zanaatkârlarımız deri kesimlerini dikip yapıştırırken NEWAR deri ceketiniz şekillenmeye başlar.

Elde preslenmiş NEWAR etiketlerimiz ve kaliteli metal elcikler ile birlikte pamuk astarlar ve donanımlar, üst kalite fermuarlar ve tokalar NEWAR deri ceketinize eklenir. 

Aşama 6: Kontrol ve Paketleme

Her NEWAR deri ceketler ayrı ayrı parlatılır, kontrol edilir ve markalı bir pamuklu toz örtü içinde paketlenir.

7. Aşama: Nakliye

Siparişler günlük olarak toplanır ve bir gecede İSTANBUL Havalimanı'na götürülür. Buradan uluslararası merkezinize uçarlar ve teslimat için imzalanmak üzere hızlandırılırlar. NEWAR deri ceketinizi talep ettiğiniz tarihte teslim alabilirsiniz.